Geachte Redactie en lezers van Yayabla,
Uiteraard hebt u recentelijk vernomen, dat het Zwolse zwembad, het ´´Hanzebad´´ aan moslima´s met de zogenaamde ´´bourkini´s´´, is verboden, te zwemmen tijdens de reguliere zwemuren
Als ´´commentaar´´ hierop stelde de directeur, de heer H Meyer, dat ´´andere bezoekers er aanstoot aan zouden nemen´´ en dat ´´Zwolle nog niet rijp is voor de boerkini´´
Verder zouden de betreffende moslima´s kunnen zwemmen tijdens de zogenaamde ´´openingsuren voor allochtonen´´, die door hem werden vergeleken met ´´openingsuren voor naaktzwemmers of lijders aan Parkinson´´
Aangezien ik deze maatregel beschouw als een ernstige vorm van discriminatie, heb ik de heer Meyer onderstaande brief doen toekomen, die u onder P/S kunt aantreffen, alsmede een van de persberichten tav dit ´´verbod´´
Wanneer u zich geroepen mocht voelen, eveneens per mail te protesteren, zie mailadres
info@hanzebad.nl
Voor het geval iemand behoefte heeft, een brief te schrijven, het adres is:
Hanzebad
Hanzelaan 300
8017 JJ Zwolle
Tel: 038 4650563
Fax: 038 4656024
Bij voorbaat vriendelijk bedankt voor de door u genomen moeite
Wel is het positief nieuws, dat het College van Burgemeesters en Wethouders van deze beslissing heeft gedistancieerd
Zie ook
http://www.nu.nl/news/1451421/10/%27Vrouw_in_boerkini_in_zwembad_moet_kunnen%27.html
Onder P/S dus mijn brief aan de directeur, de heer H Meyer (önder A), met geheel onderin de RTL teletekstberichtgeving dienaangaande (onder B)
Vriendelijke groeten
Astrid Essed
P/S
A Brief aan de heer H Meyer, directeur Hanzebad, Zwolle
Aan de heer H Meyer, Directeur Hanzebad, Zwolle
Hier volgt een kopie van het mailtje dat ik zojuist heb verzonden aan de heer Meyer, de directeur van het Hanzebad te Zwolle. Zelf heb ik weer een iets andere invalshoek dan Heleen Essed en wie weet heeft iemand er iets aan zoals ik iets had aan wat Heleen Essed schreef.
Geachte heer Meyer,
Omdat sommige bezoekers zich misschien storen aan de vrijheid van anderen, worden zwemsters in bourkini bij u tegenwoordig doorverwezen naar een 'apartheidsuurtje'.Als ik mijn vrijheid laat bepalen door 'hen die zich aan aan mij storen zonder dat zij redelijkerwijs last van mij kunnen hebben', blijft er tenslotte voor mij geen vrijheid meer over.Of, zoals Godfried Bomans ooit zei: "Waar je ook staat, je staat altijd op iemands tenen!".De meeste tenen zijn lang genoeg en dat is niet bevorderlijk voor een klimaat waarin we vrij kunnen ademen. Offer vrijheid niet op aan lange tenen!Persoonlijk word ik maar zelden door lange tenen in een apartheidshokje gezet maar ik ben dan ook een blanke Nederlander die aan de buitenkant weinig 'afwijkends' vertoont dan behalve dat mijn haar misschien wat aan de lange kant is.
Maar wat als ik allochtoon zou zijn en daarbij ook nog moslim? Waarschijnlijk zou ik dan kwaad worden want ik word eerder kwaad dan dat ik wegzak in verdriet.
In ieder geval zou ik me door uw beleid en door allerlei bejegeningen aan mijn adres van personen, instanties en politieke partijen die mij min of meer over een kam proberen te scheren met Osama bin Laden, niet bepaald van harte uitgenodigd voelen om nou eens onbekommerd aan de Nederlandse samenleving deel te nemen!Het is misschien voor sommigen even wennen maar vrijheid wordt tenslotte door bijna iedereen op prijs gesteld. Vrijheid draagt bij aan variatie, kleurenrijkdom, levendigheid, zelf-relativering, het verbreden van de horizon en aan wederzijds begrip.Blanke badgasten die in Zuid-Afrika even wegbleven toen na de apartheid hun stranden ook door zwarte badgasten werden bezocht, zijn al lang weer terug en verlangen maar zelden naar vroeger.
U hoeft er dus niet op te rekenen dat mensen zo koppig zijn dat ze een boycot waarmee ze zich in hun eigen vingers snijden, volhouden tot u failliet bent.
Ik ben ervan overtuigd dat een zwembad waar vrijheid niet wordt onderdrukt, een zwembad waar variatie, kleur en levendigheid de sfeer bepalen, een grotere aantrekkingkracht heeft op het publiek dan een zwembad waar benauwdheid wordt gepredikt.Vrijheid is niet alleen goed voor 'het algemeen welbevinden' maar vrijheid is tenslotte ook goed voor de portomonaille!Met vriendelijke groet,Vincent Brunott
De boerkini wordt toch toegestaan in het Hanzebad in Zwolle. De Stichting Exploitatie Zwembaden Zwolle (SEZZ), waaronder het Hanzebad valt, is door de knieën gegaan en past de kledingvoorschriften aan.
Lees">http://www.nu.nl/news/1452831/12/Zwols_zwembad_staat_boerkini_toch_toe.html">Lees verder